Zapowiedź: Twente Enschede - FC Zwolle

Bardzo ciekawą parą jaką los skojarzył w dwudziestej siódmej kolejce holenderskiej Eredivsie jest niewątpliwe mecz pomiędzy Twente a Zwolle. Wygląda to na bardzo wyrównany i emocjonujący pojedynek na miarę Eredivsie. Fani holenderskiej piłki na pewno będą chcieli obejrzeć ten mecz na żywo online w Internecie. Wprawdzie nie są to klasyki z udziałem PSV, Ajaxu czy Feyenoordu, ale obydwie drużyny są naprawdę mocne w skali holenderskiej.
Zwolle zajmuje w tabeli ligowej piąte miejsce, są zespołem, którego postawa zasługuje na wyrazy uznania, gdyż mało kto przewidywał tak dobrą dyspozycję Zwolle. Do tej pory zdobyli czterdzieści dwa punkty, tracą do trzeciego Feyenoordu tylko sześć oczek. Wprawdzie Ajax i PSV są praktycznie poza zasięgiem reszty ligi, tak miejsce numer trzy w tabeli jest jeszcze sprawą otwartą. Bardzo dobrze spisuje się Stefan Niijland, który zdobył już jedenaście trafień w Eredivsie.
Drużynie PEC Zwolle udało się nie tak dawno pozyskać na zasadzie wypożyczenia czeskiego napastnika Tomasa Necida co jeszcze dodatkowo wzmocniło siłę armatnią tego klubu.

Świetna forma Zwolle uwydatniła się w ostatniej ligowej kolejce, kiedy to piłkarze grali na własnym stadionie z Cambuur. Kapitalna nie była tylko gra zespołu Zwolle, ale także wynik - wygrali sześć do jednego, a hattrickiem popisał się Stefan Niijland. Trzeba jednak przyznać, że dwa z tych trzech goli padły po rzutach karnych, ale i tak sześć trafień musi robić wrażenie. Po jednym golu zaliczali Drost, Van Der Werff oraz Ryan Thomas.
Było to o tyle okazałe zwycięstwo pokazujące znaczny wzrost formy zawodników Zwolle, gdyż jeszcze pod koniec stycznia właśnie z Cambuur wygrali w ramach Pucharu Holandii, ale trzy do dwóch i to dopiero po dogrywce, co dało im awans do półfinału tych rozgrywek.

To właśnie dodatkowy smaczek tej rywalizacji, bo oprócz ligowego starcia Zwolle czeka też konfrontacja w półfinale Pucharu Holandii z drużyną Twente, mecz ligowy może okazać się swego rodzaju sprawdzianem przed potyczką pucharową. Jeden i drugi zespół jednak i w lidze i pucharze nie powinien kalkulować, gdyż to dopiero etap półfinału, a więc mogą zostać z niczym, a ligowa pozycja jest niezwykle ważne, tak jak każde zdobyte trzy punkty, szczególne z bezpośrednim rywalem o pozycje.

Trzeba też przytoczyć fakt, że to właśnie drużyna PEC Zwolle jest obecnym obrońcą tytułu Pucharu Holandii, więc dla nich będzie to dodatkowa motywacja, co też zwiększa szanse dla Twente, którzy mogą do meczu podejść z mniejszą presją.

Przeciwnik Zwolle również nie należy do zespołów słabych, Twente co prawda w ostatniej ligowej kolejce tylko zremisowało dwa do dwóch z Willem II Tiburg po dwóch golach Hakima Ziyecha i w tabeli Eredivsie zajmuje tylko ósme miejsce, ale należy pamiętać, że Twente to zawsze groźny rywal i zespół, którego typowano na miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.
Kłopoty Twente zaczęły się od odjęcia im trzech punktów przez holenderską federację piłki nożnej, gdyż wtedy opuścili trzecie miejsce kosztem Feyenoordu. Powodem dla którego federacja zdecydowała się na taki, wydaje się dość drastyczny krok, była niestabilność finansowa zespołu z Enschede. Przy okazji rywalizacji z Zwolle - ludzie związani z tym klubem oznajmiają, że ich klub jest na stabilnej stopie finansowej i nie grożą im z tego powodu żadne problemy.
Na pewno Twente jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa i jeszcze zobaczymy na co stać ten zespół, bo posiada w swoim zespole niezwykle klasowych graczy. Bardzo wiele może zależeć od dyspozycji najlepszego strzelca drużyny, którym jest Luc Castaignos, zdobywca dotychczasowych dziesięciu goli w barwach Twente.

Spotkanie z Zwolle może obfitować więc w to, z czego słynie holenderska liga, a więc sporo okazji strzeleckich, ofensywnej gry i przede wszystkim - mamy prawo oczekiwać od tego spotkania pięknych bramek, gdyż naprzeciwko siebie staną dwie bardzo dobre drużyny. Wynik tej konfrontacji jednak bardzo ciężko przewidzieć, niemniej warto ten mecz zobaczyć na żywo online w Internecie, nie powinniśmy czuć się zawiedzeni jako fani holenderskiej piłki.

Podobne artykuły

Eredivisie: PSV pewne swego
Eredivisie: PSV pewne swego