Argentina / Primera B Nacional
  • 22:10

    finished

    Nueva Chicago
    1
    Gimnasia y Esgrima Mendoza
    1
  • 19:10

    finished

    Temperley
    1
    Almirante Brown
    1
  • 21:10

    finished

    Almagro
    0
    All Boys
    0
  • 21:30

    finished

    Agropecuario Argentino
    1
    Guillermo Brown
    1
  • 23:00

    finished

    Independiente Rivadavia
    0
    San Martín de San Juan
    0
  • 23:10

    finished

    San Martín de Tucumán
    2
    Brown de Adrogué
    1
  • 21:10

    finished

    Chaco For Ever
    1
    Independiente Rivadavia
    1
  • 23:10

    finished

    Club Atlético Chacarita Juniors
    0
    San Martín de Tucumán
    0
  • 22:00

    finished

    Güemes
    1
    Almagro
    2
  • 23:00

    finished

    Quilmes
    0
    Gimnasia y Esgrima Mendoza
    0
  • 21:10

    finished

    Temperley
    2
    CSD Flandria
    0
  • 19:00

    finished

    Agropecuario Argentino
    1
    CYB Ramón Santamarina
    2
  • 19:30

    finished

    Independiente Rivadavia
    4
    Club Atletico San Telmo
    0
  • 21:00

    finished

    Tristán Suárez
    4
    Atlético Rafaela
    0
  • 23:30

    finished

    San Martín de Tucumán
    1
    Guillermo Brown
    0
  • 21:00

    finished

    Ferro Carril Oeste
    0
    Chaco For Ever
    0
  • 22:00

    finished

    Nueva Chicago
    0
    Güemes
    2
  • 22:10

    finished

    Belgrano
    2
    Almagro
    1
  • 21:05

    finished

    Estudiantes de Buenos Aires
    2
    Agropecuario Argentino
    0
  • 22:10

    finished

    All Boys
    3
    Quilmes
    1
  • 23:10

    finished

    Club Atlético Chacarita Juniors
    2
    Brown de Adrogué
    1
  • 20:00

    finished

    Club Atlético Atlanta
    0
    Instituto Córdoba
    0
  • 21:30

    finished

    Atlético Rafaela
    1
    San Martín de Tucumán
    1
  • 21:10

    finished

    Nueva Chicago
    0
    Belgrano
    1
  • 23:10

    finished

    Ferro Carril Oeste
    0
    Gimnasia y Esgrima Mendoza
    0
  • 21:00

    finished

    Agropecuario Argentino
    1
    Club Atlético Atlanta
    0
  • 22:10

    finished

    Independiente Rivadavia
    1
    All Boys
    1
  • 23:10

    finished

    Quilmes
    0
    Güemes
    2
  • 20:35

    finished

    Defensores de Belgrano
    1
    Atlético Rafaela
    1
  • 22:40

    finished

    Club Atlético Alvarado
    0
    Almirante Brown
    1
  • 21:10

    finished

    Estudiantes de Buenos Aires
    0
    San Martín de Tucumán
    0
  • 20:10

    finished

    Belgrano
    1
    Deportivo Maipu
    0
  • 20:40

    finished

    Almirante Brown
    0
    Almagro
    0
  • 21:05

    finished

    Güemes
    0
    Independiente Rivadavia
    0
  • 22:00

    finished

    Tristán Suárez
    3
    San Martín de San Juan
    0
  • 22:00

    finished

    Club Atlético Alvarado
    2
    CSD Flandria
    2
  • 22:10

    finished

    Ferro Carril Oeste
    1
    Güemes
    0
  • 20:40

    finished

    Instituto Córdoba
    2
    Club Atletico San Telmo
    0
  • 22:00

    finished

    Güemes
    1
    CA Mitre
    1
  • 23:00

    finished

    Almirante Brown
    2
    Deportivo Maipu
    1
  • 22:30

    finished

    Club Atlético Atlanta
    0
    Defensores de Belgrano
    2
  • 23:05

    finished

    All Boys
    2
    Sacachispas
    1
  • 23:30

    finished

    CYB Ramón Santamarina
    2
    Club Atlético Chacarita Juniors
    1
  • 18:35

    finished

    San Martín de San Juan
    0
    San Martín de Tucumán
    2
  • 21:35

    finished

    Atlético Rafaela
    4
    Guillermo Brown
    1
  • 19:00

    finished

    CA Mitre
    1
    Deportivo Riestra
    1
  • 22:00

    finished

    Club Atlético Alvarado
    0
    Deportivo Morón
    1
  • 22:35

    finished

    Ferro Carril Oeste
    1
    Belgrano
    0
  • 23:10

    finished

    Deportivo Morón
    3
    Almagro
    0
  • 19:40

    finished

    Estudiantes de Buenos Aires
    3
    Guillermo Brown
    2
  • 21:05

    finished

    Temperley
    2
    Nueva Chicago
    2
  • 19:30

    finished

    Chaco For Ever
    1
    Defensores de Belgrano
    0
  • 23:00

    finished

    Belgrano
    1
    CA Mitre
    3
  • 20:10

    finished

    Güemes
    1
    Instituto Córdoba
    1

2018 FIFA World Cup

The 2018 FIFA World Cup will be the 21st FIFA World Cup, a quadrennial international football tournament contested by the men's national teams. West of the Ural Mountains to keep travel time manageable.

It is scheduled to take place in Russia from 14 June to 15 July 2018,[2] after the country was awarded the hosting rights on 2 December 2010. This will be the first World Cup held in Europe since 2006; all but one of the stadium venues are in European Russia, west of the Ural Mountains to keep travel time manageable.

Gianni Infantino - Fifa President

Tabela

  • 1 Almirante Brown Almirante Brown 61
  • 2 Agropecuario Argentino Agropecuario Argentino 59
  • 3 San Martín de Tucumán San Martín de Tucumán 56
  • 4 Estudiantes de Río Cuarto Estudiantes de Río Cuarto 55
  • 5 Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano 53
  • 6 Gimnasia y Esgrima Mendoza Gimnasia y Esgrima Mendoza 53
  • 7 San Martín de San Juan San Martín de San Juan 53
  • 8 Temperley Temperley 53
  • 9 Güemes Güemes 53
  • 10 Deportivo Morón Deportivo Morón 53
  • 11 Nueva Chicago Nueva Chicago 52
  • 12 Defensores Unidos Defensores Unidos 47
  • 13 Alvarado Alvarado 44
  • 14 Patronato Patronato 42
  • 15 All Boys All Boys 42
  • 16 Guillermo Brown Guillermo Brown 38
  • 17 Almagro Almagro 37
  • 18 San Telmo San Telmo 37
  • 19 CSD Flandria CSD Flandria 34
  • 1 Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia 68
  • 2 Club Atlético Chacarita Juniors Club Atlético Chacarita Juniors 67
  • 3 Deportivo Maipú Deportivo Maipú 63
  • 4 Quilmes Atlético Club Quilmes Atlético Club 53
  • 5 Atlético de Rafaela Atlético de Rafaela 53
  • 6 Mitre Mitre 52
  • 7 Deportivo Riestra Deportivo Riestra 50
  • 8 Club Ferro Carril Oeste Club Ferro Carril Oeste 49
  • 9 Brown de Adrogué Brown de Adrogué 47
  • 10 Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy 44
  • 11 Deportivo Madryn Deportivo Madryn 43
  • 12 Racing de Córdoba Racing de Córdoba 41
  • 13 Chaco For Ever Chaco For Ever 40
  • 14 Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires 36
  • 15 Atlanta Atlanta 35
  • 16 Aldosivi Aldosivi 35
  • 17 Tristán Suárez Tristán Suárez 34
  • 18 Villa Dálmine Villa Dálmine 20